Kominiarz Białystok – usługi kominiarskie

Kominiarz Białystok

W każdym domu, mieszkaniu, czy lokalu użytkowym istnieje obowiązek regularnego sprawdzania kominów oraz wentylacji. Ma to zapewnić bezpieczeństwo przebywającym tam osobom. Ustawodawca oczywiście nakłada na właścicieli obowiązek przeglądów technicznych, dlatego kominiarz Białystok powinien obowiązkowo sprawdzić każdą wentylację.

Nasz zakład kominiarski zajmuje się przeglądami technicznymi w Państwa domach, wystawianiem ekspertyz oraz profesjonalnym czyszczeniem kominów. Kominiarz jest oczywiście mobilny i dojeżdża do miejsca zlecenia na terenie Białegostoku i okolic. Na życzenie Klienta, wystawiamy również faktury.

Usługi kominiarskie Białystok – opis ogólny

Nasze usługi znane są przede wszystkim właścicielom lokali i wspólnotom mieszkaniowym, gdzie co roku wykonujemy przeglądy. Usługi kominiarskie Białystok to również czyszczenie wentylacji i kominów przed okresem grzewczym, co jest niezwykle istotne.

Czym jeszcze zajmuje się nasz zakład kominiarski?

  • wykonujemy badania techniczne instalacji i okresowe przeglądy,
  • zajmujemy się konserwacją i diagnostyką,
  • wystawiamy ekspertyzy oraz protokoły,
  • udrażniamy instalacje wentylacyjne i przywracamy ciągi w kominach,
  • doradzamy,
  • funkcjonujemy jako pogotowie kominiarskie.

Klienci mają możliwość negocjowania z nami własnych warunków handlowych, w zależności od wielkości zlecenia, jakie nam proponują. Za usługi kominiarskie Białystok wykonywane dla firm, instytucji, czy wspólnot mieszkaniowych wystawiamy faktury. Istnieje również możliwość wystawienia dokumentów na osobę prywatną, na życzenie.

OFERTA

Opinia/ekspertyza kominiarska Białystok

Należy podkreślić, że przeciętny użytkownik kominów i wentylacji, nie jest w stanie ocenić ich działania w mieszkaniu, ani w domku jednorodzinnym. Nasz kominiarz posiada jednak profesjonalny sprzęt, dzięki któremu nawet nowoczesne instalacje hybrydowe nie stanowią dla niego problemu.

Wystawiona przez nasz zakład ekspertyza kominiarska Białystok może mieć znaczenie w przypadku problemów z działaniem instalacji. Po stwierdzeniu jakichkolwiek nieprawidłowości, pomagamy klientom zwrócić się do właścicieli lokali lub do wspólnot mieszkaniowych o dokonanie stosownych napraw lub nawet o obniżenie kosztów lokalu.

Należy pamiętać o tym, że niesprawna wentylacja to nie tylko ogromne niebezpieczeństwo w mieszkaniach z instalacją gazową, ale również może ona prowadzić do powstawania na ścianach pleśni i grzybów, co jest niezwykle niebezpieczne dla zdrowia, w szczególności małych dzieci.

Nasza profesjonalna opinia kominiarska Białystok może przydać się Państwu w przypadku sporów sądowych z właścicielem lub zarządcom. Na pewno ułatwi wymuszenie prac remontowych i renowacji w Państwa budynku.

Jako Zakład Kominiarski zatrudniamy jedynie profesjonalnych, licencjonowanych pracowników, którzy poza samym stwierdzeniem usterki i dokładnym jej opisaniem, są w stanie jednocześnie wykonać samodzielnie wszystkie naprawy i zapewnić Państwu bezpieczeństwo.

Czyszczenie kominów Białystok

Współcześnie instalowane w budynkach ciągi kominowe są bardzo dobrze projektowane i dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, nie zanieczyszczają się szybko. Niekiedy dochodzi jednak do nieprawidłowości podczas instalacji ciągu lub jego renowacji. Nasz zakład przeprowadza czyszczenie kominów Białystok w sposób profesjonalny i rzetelny.

Posiadamy niezbędne pozwolenia do prac na wysokościach, jak również profesjonalny sprzęt i zabezpieczenia. Samodzielnie mierzymy pracę ciągów, diagnozujemy problem i przeprowadzamy czyszczenie kominów Białystok.

Wielu właścicieli domów prywatnych bagatelizuje tę kwestię, a profesjonalne oczyszczanie komina powinno przeprowadzać się przynajmniej raz do roku, przed rozpoczęciem sezonu grzewczego. Ma to kolosalne znaczenie w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia i chęci skorzystania z wypłaty ubezpieczenia. Nasz kominiarz dojedzie do Państwa w umówionym wcześniej terminie i w sposób profesjonalny usunie wszelkie zanieczyszczenia z ciągu kominowego.

Przegląd komina/przewodów kominowych Białystok

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe zazwyczaj pamiętają o konieczności przeprowadzenia przeglądu technicznego w mieszkaniach. Niestety, właściciele domów prywatnych często bagatelizują przegląd przewodów kominowych Białystok, co jest bardzo niebezpieczne dla ich zdrowia, a nawet życia. Należy pamiętać o tym, że takie cykliczne przeglądy techniczne wymagane są przez polskie prawo.

Nasi kominiarze dysponują bardzo nowoczesnym sprzętem i są w stanie szybko przeprowadzić odpowiednie pomiary. Wykonują przegląd komina Białystok sprawnie i bardzo skrupulatnie. Każdy z nich może dla Państwa wystawić również odpowiednią opinię lub ekspertyzę, która może być niezbędna.

W razie konieczności, kominiarz już na miejscu u Państwa może wykonać prace konserwacyjne lub wyczyścić komin. Jest to bardzo ważne, w szczególności przed okresem grzewczym. Każde zanieczyszczenie może się okazać groźne w takim momencie. Zgodnie z Państwa życzeniem, wystawiamy niezbędne protokoły do przedstawienia instytucjom lub kupcom nieruchomości. Istnieje możliwość wystawienia faktury już w trakcie naszej wizyty w Państwa domu.