Kominiarz Gdańsk – usługi kominiarskie

Kominiarz Gdańsk

Usługi kominiarskie mogą mieć najróżniejszy charakter, ale zawsze powinny być dopasowane do oczekiwań i możliwości klienta. Nasza firma kominiarska ma wieloletnie doświadczenie na rynku lokalnym i wykonuje usługi kominiarskie Gdańsk nie tylko w samej stolicy województwa, ale także jego najbliższych okolicach.

Z usług, jakie oferuje nasz doświadczonych kominiarz Gdańsk, najczęściej korzystają zarządcy nieruchomości, na których spoczywa obowiązek regularnych przeglądów wentylacyjnych i kominiarskich. Odbywające się rok rocznie przeglądy stanu technicznego i pomiary ciągu wentylacji w zabudowie wielorodzinnej to jednak nie wyłączne usługi, jakie proponuje nasza firma. W szerokim pakiecie obsługi każdego klienta znajdują się naturalnie także liczne ekspertyzy i opinie, badania i wystawianie dokumentacji pokontrolnej, a także czyszczenie kominów i drobne naprawy układów wentylacyjnych.

Usługi kominiarskie Gdańsk – opis ogólny

Zakres usług, które profesjonalnie wykonuje nasz kominiarz Gdańsk na terenie miasta i nie tylko, jest bardzo szeroki. Istnieje oczywiście możliwość negocjowania stawek przy zleceniach cyklicznych lub bardzo dużej ilości mieszkań do sprawdzenia, ale także klienci indywidualni będą zadowoleni z naszego cennika.

Najczęściej wykonywane przez nasz zakład usług kominiarskich w Gdańsku czynności, których zakres zawsze można indywidualnie dopasować i ustalić z każdym klientem, to przede wszystkim:

  • Czyszczenie kominów, szczególnie popularne przed rozpoczęciem okresu grzewczego. Dla lepszych efektów komin powinien być czyszczony bezpośrednio po zakończeniu okresu grzewczego, kiedy to też może być odpowiednio przebadany i wykonać można stosowne naprawy.
  • Wystawianie dokumentacji pokontrolnej w postaci protokołów i wykazów z wykonanych czynności. Może mieć znaczenie procesowe, handlowe jak i budowlane w zakresie odbiorów formalnych nieruchomości.
  • Przeglądy kominiarskie. Uwzględniają zarówno pracę komina, ciągu wentylacyjnego jak i dokonanie stosownych pomiarów przepływu powietrza w mieszkaniu.
  • Naprawy uszkodzonych kominów i drobne prace remontowe. Warunki finansowe czy rozkładanie płatności z faktury na raty do indywidualnej negocjacji.

OFERTA

Opinia/ekspertyza kominiarska Gdańsk

Opinie kominiarskie muszą być przede wszystkim poparte odpowiednimi dowodami, którymi w tym przypadku są dokonane na miejscu pomiary. Aby jednak opinia kominiarska Gdańsk była w pełni akceptowalną prawnie ekspertyzę, musi nie tylko posiadać odpowiednie uprawnienia i licencję zawodową. Kluczem do skutecznych i nie dających się podważyć opinii kominiarskich jest przede wszystkim zastosowana aparatura pomiarowa oraz przestrzeganie procedur opracowanych na potrzeby różnych urządzeń.

Nasza firma świadczy nie tylko takie usługi jak ekspertyza kominiarska Gdańsk. Od wielu lat inwestuje w sprzęt, dzięki czemu nasi pracownicy przyjeżdżają do klienta zawsze kompletnie przygotowani do dokonania oględzin miejsca, sprawdzenia całej wentylacji i ciągu kominowego oraz wyjścia na dach, gdzie konieczna może być dalsza inspekcja. Sprzęt, w który wyposażeni są nasi pracownicy, umożliwia im dokonanie bardzo szybkich, ale także dokładnych pomiarów, dzięki którym jeszcze na miejscu poinformują klienta o stwierdzonych zastrzeżeniach lub ich braku, a także zaproponują dalsze działania w przypadku wykrycia nieprawidłowości w pracy wyciągu.

Czyszczenie kominów Gdańsk

Przed rozpoczęciem okresu grzewczego bardzo ważne jest czyszczenie kominów. Zwłaszcza właściciele prywatnych domostw nie powinni odkładać czyszczenia komina na kolejny rok, albowiem niedrożny komin i zanik ciągu to bardzo poważne zagrożenie dla wszystkich domowników. Nawet jeśli ktoś samodzielnie przeprowadza czyszczenie kominów Gdańsk zarówno po zakończeniu sezonu grzewczego jak i przed jego rozpoczęciem, z pewnością nie posiada odpowiednich narzędzi ani wiedzy, aby stwierdzić jak mocny jest ciąg, czy spełnia warunki techniczne dla takiego lokalu oraz przede wszystkim – czy komin nie posiada innych oznak świadczących o wysokim stanie zużycia lub mogącej nastąpić niedługo awarii.

Natomiast nasz doświadczony kominiarz Gdańsk jest w stanie przy okazji czyszczenia komina nie tylko bardzo dokładnie sprawdzić ostateczne efekty pracy całego układu wentylacyjnego. W ramach tej jednej usługi kominiarskie Gdańsk, nasz pracownik oceni stan techniczny całego komina i zwróci uwagę, jeśli istnieje konieczność przeprowadzenia dokładniejszej ekspertyzy albo natychmiastowego remontu. Nasza firma kominiarska oczywiście wiele z takich drobnych prac naprawczych i remontu kominów, również wykonuje na życzenie u klienta.

Przegląd komina/przewodów kominowych Gdańsk

Przegląd przewodów kominowych Gdańsk wykonywane rocznie wykonywane są przede wszystkim w budynkach użyteczności publicznej, komercyjnych oraz zabudowie wielorodzinnej. Administratorzy i zarządcy tychże budynków dbają o to, aby przegląd komina Gdańsk regularnie sprawdził wszystkie punkty układu wentylacyjnego oraz przewodów kominowych. Z przeprowadzonych przez pracowników naszego zakładu usług kominiarskich badania wystawiamy naturalnie potwierdzone pomiarami protokoły pokontrolne. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek wątpliwości i uwag, zarówno lokator, właściciel mieszkania jak i zarządca nieruchomości wie, gdzie występują problemy i może skorzystać z pomocy naszej firmy przy ich usuwaniu. Istnieje oczywiście możliwość negocjowania warunków handlowych przy większych nieruchomościach i zleceniach cyklicznych.