Kominiarz Katowice – usługi kominiarskie

Kominiarz Katowice

Jeśli nawet cały Śląsk nie kojarzy się koniecznie z kopalniami, fabrykami i wielkimi kominami sięgającymi poza horyzont, o tyle już Katowice z całą pewnością kojarzą się przede wszystkim z ciągle pracującymi kominami. Nie tylko z tego względu usługi kominiarskie Katowice świadczone przez naszą firmę cieszą się wielkim zainteresowaniem w tym regionie. Spora część ze zleceń i zamówień składanych w naszym zakładzie, pochodzi bowiem od indywidualnych klientów prywatnych.

Naturalnie nasz kominiarz Katowice jest w stanie wykonać zlecenia zarówno jednostkowe jak i podjąć się zadań cyklicznych lub masowych, takich jak chociażby przeglądy kominiarskie w spółdzielniach i wspólnotach mieszkaniowych. Jednak dla firm i instytucji, które prowadzą działalność gospodarczą i korzystają z układów wentylacyjnych czy są wyposażone w kominy, również oferujemy w pełni profesjonalne podejście i obsługę.

Usługi kominiarskie Katowice – opis ogólny

Oferowane w naszym zakładzie usługi kominiarskie Katowice wykonywane są każdorazowo przez doświadczonych pracowników, którzy oprócz lat doświadczenia w zawodzie kominiarza, mają także stosowne uprawnienia i licencje upoważniające ich do przeprowadzania kontroli czy używania określonych urządzeń pomiarowych lub też przygotowywania dokumentacji pokontrolnej, włącznie z protokołami i zaleceniami.

Najczęściej zarówno klienci indywidualni z prywatnymi zleceniami jak i większe firmy zlecające nam wykonywanie cyklicznych prac, korzystają z naszego doświadczenia w branży i zamawiają chociażby takie usługi, jak:

  • czyszczenie kominów – szczególnie przydatne tam, gdzie parametry komina uniemożliwiają jego użytkownikowi samodzielną konserwację;
  • przygotowanie dokumentacji odbiorowej – dla branży budowlanej czy sektora nieruchomości;
  • opinie i oględziny dla osób kupujących lub sprzedających mieszkania;
  • ekspertyzy do wykorzystania przed instytucjami, organami administracji publicznej czy stronami trzecimi;
  • przeglądy stanów technicznych – jednostkowe oraz coroczne, wymagane stosownymi przepisami prawa;
  • prace remontowe i naprawcze w zakresie funkcjonowania kominów, przewodów kominowych oraz niektórych elementów układów wentylacyjnych.

OFERTA

Opinia/ekspertyza kominiarska Katowice

Potrzeba opinii lub ekspertyzy kominiarskiej może pojawić się zupełnie znienacka, np. w momencie uszkodzenia komina i chęci dochodzenia swoich praw przed ubezpieczycielem. Wszelkiego rodzaju roszczenia ubezpieczeniowe są o wiele lepiej dla klienta rozpatrywane przez ubezpieczyciela, jeśli ubezpieczony jest odpowiednio przygotowany do ubiegania się o zwrot kosztów – taka ekspertyza kominiarska Katowice, którą wystawi nasz pracownik, z całą pewnością nie będzie podlegała zakwestionowaniu ani podważaniu przez firmę ubezpieczającą.

Dla osób ubiegających się o zwrot środków na naprawę czy remont przewodów kominowych ze środków ubezpieczenia, nasza firma kominiarska jest w stanie przygotować w pełni profesjonalny i poparty właściwymi pomiarami oraz badaniami, protokół i opis stanu faktycznego. Dzięki temu dochodzenie swoich roszczeń przed jakimikolwiek instytucjami czy podmiotami, będzie zdecydowanie łatwiejsze – wystarczy dobrze przygotowana opinia kominiarska Katowice.

Nasze usługi kominiarskie Katowice nie ograniczają się jednak wyłącznie do reagowania w przypadkach drastycznych i ostatecznych. Ekspertyzy i opinie niezbędne są chociażby w branży budowlanej, gdzie odbiory techniczne budynków mogą ciągnąć się długimi miesiącami. Pracujący dla nas kominiarz Katowice jest w stanie dojechać na miejsce i bardzo szybko dokonać niezbędnych pomiarów, aby równie szybko wystawić stosowne potwierdzenia, protokoły itp.

Czyszczenie kominów Katowice

Zanieczyszczony komin to zagrożenie z wielu różnych punktów widzenia. Przede wszystkim obniżenie średnicy komina bezpośrednio przekłada się na dużo mniejszy ciąg kominowy, co przy większej ilości punktów wywietrzania, może oznaczać całkowity brak cyrkulacji powietrza. Brak odpowiedniego przepływu kominowego może więc rzutować chociażby na pojawianie się w mieszkaniach wilgoci, pleśni i grzybów, niską jakość powietrza i wysoką skłonność do alergii i innych uczuleń – dlatego tak ważne jest czyszczenie kominów Katowice.

Dlatego nasz kominiarz Katowice przyjedzie do Państwa na miejsce i w kilka chwil dokona oględzin, które pozwolą ustalić, jak wygląda komin oraz czy wymaga on czyszczenia. Do czyszczenia kominów nasz zakład usług kominiarskich stosuje najnowocześniejsze metody i przyrządy, dzięki którym czyszczenie przewodów kominowych jest bardzo skuteczne, szybkie, a do tego nie pozostawia brudu ani innych oznak obecności kominiarza.

Przegląd komina/przewodów kominowych Katowice

Przy ogromnym uzależnieniu całego Śląska oraz Katowic od samodzielnych źródeł ogrzewania, utrzymanie właściwego stanu technicznego kotła grzewczego, grzejnika czy komina, jest kluczowe. Oferowany przez naszą firmę przegląd komina Katowice to profesjonalne i kompleksowe doradztwo oraz badanie całych układów wentylacyjnych i kominowych. Bez względu na zastosowane materiały i rozwiązania technologiczne oraz konstrukcyjne, przegląd przewodów kominowych Katowice będzie w stanie szybko sprawdzić, które elementy wymagają renowacji czy remontu, a które są całkowicie sprawne i nie stanowią zagrożenia dla mieszkańców czy użytkowników danego lokalu. Oczywiście możemy przyjechać do Państwa na miejsce i wykonać nasze prace w niemal całym regionie.