Kominiarz Kraków – usługi kominiarskie

Kominiarz Kraków

Warto pamiętać o tym, że każdy lokal musi być poddawany obowiązkowym przeglądom technicznym. Jednym z ważniejszych jest oczywiście coroczny przegląd kominiarski. Zapewnia on bezpieczeństwo mieszkańców i użytkowników, jak również sprawia, że nieruchomość nie traci na wartości. W razie nieszczęśliwych wypadków, zakłady ubezpieczeń wypłacają odszkodowanie jedynie po udowodnieniu przeprowadzenia takiego przeglądu.

Nasz kominiarz Kraków przeprowadza przeglądy techniczne w domach klientów o umówionej porze. Poza tym, zajmujemy się również naprawami, czyszczeniem kominów i wystawianiem opinii kominiarskich, które wymagane są często przez różne instytucje i urzędy.

Usługi prowadzimy w Krakowie i okolicach. Na życzenie Klienta, wystawiamy bez problemu faktury. W przypadku większej ilości lokali, uzgadniamy z Klientem indywidualną ofertę cenową.

Usługi kominiarskie Kraków – opis ogólny

Nasi kominiarze to doświadczeni i w pełni wykwalifikowani pracownicy. Posiadają licencje, jak również mogą pracować na wysokościach. Jako firma dysponujemy bardzo dobrym i nowoczesnym sprzętem, dzięki czemu usługi kominiarskie Kraków świadczymy na najwyższym poziomie.

Co wchodzi w zakres naszych usług?

  • Przede wszystkim, są to przeglądy techniczne instalacji i kominów.
  • Wykonujemy drobne naprawy i renowacje.
  • Czyścimy kominy i przywracamy w nich ciągi.
  • Wystawiamy opinie i ekspertyzy kominiarskie, potrzebne dla urzędów oraz ubezpieczycieli.
  • Doradzamy.

Przegląd kominiarski warto przeprowadzić w swoim domu zawsze przed sezonem grzewczym. Wówczas, po naszej wizycie, można z czystym sumieniem ogrzewać swój dom lub mieszkanie.

OFERTA

Opinia/ekspertyza kominiarska Kraków

Nikt samodzielnie nie powinien oceniać funkcjonowania komina, ani ciągu we własnym domu. Konieczna jest do tego fachowa wiedza oraz odpowiedni sprzęt. Nasi kominiarze zweryfikują dla Państwa stan całej instalacji i wystawią opinię. Taka opinia kominiarska Kraków jest często wymagana przez różne urzędy, czy instytucje. Na wypadek nieszczęśliwych okoliczności i konieczności skorzystania ze świadczenia od ubezpieczyciela, również będzie ona konieczna.

Wystawiona przez naszych pracowników ekspertyza kominiarska Kraków będzie honorowana przez wszystkie urzędy. Przy okazji, w razie jakichkolwiek nieprawidłowości w działaniu samego komina, nasz kominiarz bez problemu może dokonać napraw od ręki. Można też umówić się z nim w innym terminie, na przykład na oczyszczenie komina. Dostosowujemy się do naszych Klientów.

Czyszczenie kominów Kraków

Wielu osobom wydaje się, że nowoczesne hybrydowe kominy nie wymagają czyszczenia. Faktycznie, jeżeli całą instalację zamontowano w sposób poprawny, przez jakiś czas powinna ona funkcjonować bez zarzutu. Zdarzają się jednak błędy przy montażu lub renowacji komina. Poza tym, większości domów nadal spotyka się stare instalacje.

Nasi kominiarze wykonują czyszczenie kominów Kraków od ręki. Posiadają odpowiedni sprzęt oraz wszelkie zezwolenia i kwalifikacje. Wielu właścicieli domów bagatelizuje tę kwestię, podczas gdy komin powinien być zawsze czyszczony przed rozpoczęciem sezonu grzewczego. Jedynie to zagwarantuje jego ciąg.

Coroczne czyszczenie kominów Kraków to również doskonała okazja do tego, żeby kominiarz sprawdził stan całej instalacji i w razie jakichkolwiek usterek, dokonał ich naprawy. Warto pamiętać o tym, że sprawna wentylacja zapewnia nie tylko bezpieczeństwo dla mieszkańców budynku. Likwiduje ona również zbędną wilgoć, która może prowadzić do powstawania grzybów i pleśni na ścianach i sufitach, które są bardzo niebezpieczne dla zdrowia, w szczególności małych dzieci.

Przegląd komina/przewodów kominowych Kraków

Przeglądy techniczne budynków to obowiązek nałożony na ich właścicieli prawem. W przypadku wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni nie ma z tym problemu. Właściciele domów jednorodzinnych bardzo często zapominają jednak o tej konieczności i bagatelizują problem. Warto pamiętać jednak o tym, że jeśli dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, ubezpieczyciel będzie wymagał dokumentów poświadczających przeprowadzenie takiego przeglądu technicznego.

Nasi kominiarze przeprowadzą w Państwa domu przegląd komina Kraków i sprawdzą dokładnie całą wentylację. Da to Państwu poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Poza tym, w przypadku jakichkolwiek problemów z ciągiem lub zanieczyszczeniami, mogą oni od ręki usunąć te problemy. Posiadają przy sobie niezbędny, profesjonalny i nowoczesny sprzęt. Każdy z nich może pracować na wysokościach.

Przegląd przewodów kominowych Kraków powinno się przeprowadzać co roku, najlepiej przed rozpoczęciem sezonu grzewczego. Wówczas można bez obaw ogrzewać dom przez całą zimę. Szczelna i sprawna wentylacja zapewnia również właściwą jakość powietrza, którym oddychamy. Jeżeli potrzebują Państwa ekspertyzy kominiarskiej po dokonaniu takiego przeglądu, z przyjemnością ją dla Państwa sporządzimy. Nasze protokoły i opinie są honorowane przez wszelkie instytucje. Pracują z nami jedynie doświadczeni kominiarze, którzy posiadają licencje i niezbędną wiedzę oraz praktykę. Warto wykonać swój przegląd techniczny komina właśnie z nami.