Kominiarz Olsztyn – usługi kominiarskie

Kominiarz Olsztyn

Zachowanie odpowiednich parametrów komina jest bardzo istotne nie tylko tam, gdzie komin wykorzystywany jest do celów przemysłowych czy stanowi istotny element wyposażenia całego zakładu. Także w blokach i zabudowie wielorodzinnej, a tym bardziej w przypadku prywatnych domostw i gospodarstw, konieczne jest profesjonalne i regularne sprawdzenia stanu całego układu wentylacyjnego. Idealnie do tego zadania nadaje się oczywiście kominiarz Olsztyn.

Główne zalety kominiarzy pracujących dla naszej firmy, to ich bardzo duże doświadczenie zawodowe, dzięki któremu są oni w stanie wykonać różne usługi kominiarskie Olsztyn szybko i profesjonalnie, nie pomijając przy tym żadnych szczegółów. Nasi pracownicy wyposażeni są w najnowocześniejszy sprzęt i aparaturę pomiarową, dzięki której bardzo dokładnie postawić mogą diagnozę, wypisać odpowiednią ekspertyzę czy po prostu sprawdzić jakość i siłę ciągu. Wszystko oczywiście w atrakcyjnych cenach, z pełnym pakietem dokumentacji oraz możliwością dojechania do klienta na wskazane przez niego miejsce.

Usługi kominiarskie Olsztyn – opis ogólny

W regionie warmińsko-mazurskim dominują przede wszystkim niewielkie miejscowości, w których zabudowa wielorodzinna nie jest tak powszechna ani tak duża pod względem kubatury czy liczby lokali mieszkaniowych, jak bardziej metropolizowane regiony Polski jak Warszawa, Poznań czy Łódź. W związku z tym to na właścicielach i użytkownikach poszczególnych domostw spoczywa odpowiedzialność za utrzymanie całego komina, wentylacji i przewodów we właściwym stanie technicznym.

Nasz kominiarz Olsztyn jest więc w stanie przyjechać na miejsce i z pomocą profesjonalnej, atestowanej aparatury, dokonać dokładnych pomiarów siły ciągu i nie tylko.

Najważniejsze usługi kominiarskie Olsztyn, na jakie mogą Państwo swobodnie liczyć w naszej firmie, to m.in.:

  • czyszczenie kominów – ze względów praktycznych wskazane jest czyszczenie kominów dwa razy w ciągu roku – przed rozpoczęciem sezonu grzewczego oraz natychmiast po jego zakończeniu;
  • wystawianie dokumentacji odbiorowej dla branży budowlanej i wykonywanie pomiarów, obliczeń oraz analiza projektowa dla branży nieruchomości (deweloperów);
  • interwencje i pogotowie techniczne w nagłych wypadkach;
  • pomiary okresowe i coroczne przeglądy stanu technicznego w lokalach mieszkaniowych;
  • ekspertyzy kominiarskie dla ubezpieczycieli, instytucji, organów administracyjnych i sądowych;
  • pomoc w wycenie nieruchomości;
  • projektowanie i wykonywanie prac konstrukcyjnych.

OFERTA

Opinia/ekspertyza kominiarska Olsztyn

Wszystkie opinie oraz ekspertyzy wystawiane przez nasz zakład usług kominiarskich, są traktowane poważnie przez instytucje i organy administracji publicznej. W przypadku dochodzenia swoich roszczeń np. przed ubezpieczycielem, także dobrze jest mieć przygotowaną przez posiadającego odpowiednie uprawnienia zawodowe kominiarza opinię. Jeśli jest ona dodatkowo potwierdzona badaniami i odczytami z nowoczesnej aparatury, praktycznie żaden podmiot nie zdecyduje się na jej zakwestionowanie czy podważenie, dzięki czemu klientowi o wiele łatwiej udowodnić swoje racje.

Jednak ekspertyza kominiarska Olsztyn, jaką przygotowuje nasz kominiarz, mogą być pomocne nie tylko przy dochodzeniu sądowym czy ubezpieczeniowym. Bardzo często w procesie kupowani nieruchomości istotne jest prawidłowe ocenienie jej wartości – zarówno dla kupującego jak i sprzedającego. Nie ma nic gorszego, niż zapłacić sporą sumę za mieszkanie, które ma problemy z prawidłowym ciągiem kominowym oraz wentylacją, a opinia kominiarska Olsztyn pomaga tego uniknąć. Wykorzystując oferowane przez naszą firmę usługi kominiarskie Olsztyn, mają Państwo pewność, że żadne niuanse i szczegóły odnoszące się do stanu technicznego kupowanego właśnie mieszkania czy domu, nie pozostaną ukryte.

Czyszczenie kominów Olsztyn

Kominy oraz przewody kominowe w zabudowie wielorodzinnej są przeważnie regularnie sprawdzane przez naszą firmę na zlecenie zarządców nieruchomości, spółdzielni czy wspólnot mieszkaniowych, które zgodnie z prawem muszą corocznie przeprowadzać badania stanu technicznego. Problemem są jednak domy jednorodzinne, gdzie często z niewiedzy lub oszczędności, właściciele wstrzymują się z zamówieniem profesjonalistów.

O ile czyszczenie kominów Olsztyn samodzielnie jest wykonalne, o tyle nasz kominiarz Olsztyn oprócz przeprowadzenia samego czyszczenia z zastosowaniem najnowocześniejszej technologii, ma jeszcze unikalną możliwość przyjrzenia się chociażby wnętrzu komina i wszystkich przyłączy do niego, aby ocenić stan techniczny i potrzebę ewentualnych remontów czy konserwacji. Amator nie będzie w stanie dostrzec tego, co z racji doświadczenia zawodowego i wielu lat pracy natychmiast zauważą nasi kominiarze wykonujący dla klienta usługi kominiarskie Olsztyn.

Przegląd komina/przewodów kominowych Olsztyn

Istnieje wiele różnych możliwości, z tytułu których praca komina i parametry ciągu nie będą zadowalające. Przegląd komina Olsztyn pozwoli wykryć m.in. wady konstrukcyjne i projektowe zdarzają się stosunkowo rzadko, ale nasza firma wykonuje również usługi kominiarskie Olsztyn polegające na przeglądzie przewodów kominowych i ich odpowiedniej ocenie.

Nasz kominiarz Olsztyn nie tylko wychwyci wszelkie nieprawidłowości i wykona przegląd przewodów kominowych Olsztyn, ale od razu na miejscu je zdiagnozuje i zaproponuje możliwe do podjęcia kroki w celu usunięcia usterki czy wady. Przeglądy powinny być wykonywane jak najczęściej, ponieważ stosunkowo szybko wykryta wada może być usunięta dość tanio, a przy zbyt późnym stwierdzeniu problemu koszty naprawy zazwyczaj rosną.