Kominiarz Poznań – usługi kominiarskie

Kominiarz Poznań

Właściciele większych firm, instytucje i wspólnoty mieszkaniowe zawsze pamiętają o obowiązkowych przeglądach technicznych kominów i wentylacji. Niestety, zapominają o nich właściciele domków jednorodzinnych, którzy najwięcej mogą stracić na wypadek niesprawnej instalacji. Przede wszystkim, jest to bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia. Poza tym, jeżeli dojdzie do jakiegoś wypadku, ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania osobie, która nie jest w stanie przedstawić ekspertyzy kominiarskiej sprzed wypadku i potwierdzić sprawności instalacji.

Nasz kominiarz Poznań świadczy usługi przeglądów technicznych i naprawy instalacji. Poza tym, wystawia również protokoły i oponie kominiarskie, niezbędne w takich sytuacjach. Dojeżdżamy do Klientów w Poznaniu i okolicach, oferując kompleksowe usługi. W przypadku większych zleceń, na przykład z instytucji lub firm, oferujemy Państwu dogodne warunki finansowe. Na życzenie Klientów, wystawiamy faktury VAT.

Usługi kominiarskie Poznań – opis ogólny

Nasz Zakład Kominiarski od wielu lat zajmuje się usługami na terenie Poznania. Przede wszystkim, świadczymy usługi kominiarskie Poznań polegające na przeglądach technicznych instalacji.

Poza nimi, zajmujemy się również:

  • czyszczeniem kominów i instalacji kominowych,
  • przywracaniem ciągów,
  • naprawami i renowacjami,
  • doradztwem,
  • wystawianiem ekspertyz i opinii dla urzędów i różnych instytucji,
  • świadczymy też usługi pogotowia kominiarskiego.

Zatrudniamy samych fachowców, którzy doskonale znają się na pracy, co potwierdzają ich licencje. Każdy z nich może pracować na wysokościach i posiada do tego celu odpowiedni sprzęt. Jesteśmy profesjonalni i solidni, dzięki czemu możemy zagwarantować Państwu najwyższą jakość usług. Współpracujemy zarówno z firmami, jak i osobami prywatnymi.

OFERTA

Opinia/ekspertyza kominiarska Poznań

Często okazuje się, że wiele osób zapomina o obowiązkowych przeglądach kominiarskich w swoich domach. Jest to niezwykle groźne, ponieważ zbyt mały ciąg w kominie lub zanieczyszczenia, mogą doprowadzić do tragedii. Poza tym, należy pamiętać o tym, że dobra wentylacja odprowadza wilgoć z domu i nie powstają grzyby oraz pleśnie, niebezpieczne szczególnie dla zdrowia dzieci.

Nasza opinia kominiarska Poznań to dla Państwa gwarancja tego, że żyjecie w zdrowym domu i nie ma w nim żadnych zagrożeń pożarnicznych. Warto pamiętać o tym co roku, jeszcze przed rozpoczęciem się sezonu grzewczego.

Taka ekspertyza kominiarska Poznań wymagana jest również w przypadku chęci sprzedaży swojej nieruchomości, lub gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku. W takich sytuacjach ubezpieczyciele żądają okazania opinii kominiarskiej sprzed określonego okresu czasu. Jeżeli taki przegląd nie był przeprowadzany, należy liczyć się z tym, że nie otrzyma się świadczenia z odszkodowania.

Czyszczenie kominów Poznań

Bardzo ważne jest dbanie o odpowiedni ciąg w kominie. Komin powinien być również czyszczony raz do roku, najlepiej przed rozpoczęciem okresu grzewczego. Nawet nowoczesne instalacje niekiedy wymagają takich prac. Nie powinno się jednak czyścić komina samodzielnie, ponieważ jest to skrajnie niebezpieczne.

Nasi doświadczeni i licencjonowani kominiarze przeprowadzają czyszczenie kominów Poznań przed sezonem grzewczym. Zajmujemy się kompleksowym przeglądem instalacji, oczyszczeniem komina oraz ewentualnie – wykonujemy naprawy przed sezonem, jeżeli jest taka konieczność. Po wyczyszczeniu komina, otrzymacie od Państwo protokół z wykonanych czynności.

Dysponujemy najwyższej jakości, nowoczesnym sprzętem, który radzi sobie z różnymi kominami. Zarówno stare, jak i bardzo nowoczesne instalacje nie stanowią dla nas najmniejszego problemu. Nasze oczyszczenie komina to gwarancja bezpieczeństwa oraz sprawnej wentylacji w każdym domu.

Przegląd komina/przewodów kominowych Poznań

Kwestie bezpieczeństwa i zdrowia rodziny to najważniejsze rzeczy dla każdego. Warto pamiętać o tym, że przegląd komina Poznań to obowiązek właściciela lokalu i to on odpowiada za jego stan. Taki przegląd komina powinno się przeprowadzać raz do roku, najlepiej jesienią przed rozpoczęciem sezonu grzewczego.

Oferujemy Państwu profesjonalny przegląd przewodów kominowych Poznań z użyciem nowoczesnego sprzętu. Nasi kominiarze doskonale znają się na swojej pracy i posługują sprzętem dobrej klasy. Każdy z nich może pracować na wysokościach.

Poza przeglądem instalacji w Państwa domu, oferujemy również możliwość oczyszczenia komina i przywrócenia w nim ciągu. Poza tym, dokonamy też wszelkich koniecznych napraw na Państwa życzenie. Możemy to zrobić od ręki lub o umówionej porze.

Sprawna wentylacja to podstawa. Warto pamiętać o tym, że zmniejsza ona znacznie ryzyko pożaru lub zatrucia gazem, ale jednocześnie minimalizuje wilgoć w domu. Ta bywa zaś najczęściej przyczyną powstawania pleśni i grzybów na ścianach. Nasi kominiarze zadbają o to, aby wentylacja w Państwa domu działała idealnie i zapewniała Państwa rodzinom bezpieczeństwo i spokój.

Po wykonaniu przeglądu kominiarskiego z przyjemnością wystawimy dla Państwa opinię lub ekspertyzę, która będzie honorowana przez wszelkie instytucje i firmy.