Kominiarz Rzeszów – usługi kominiarskie

Kominiarz Rzeszów

Podkarpackie to województwo wyjątkowo silnie stojące gospodarstwami i domostwami, które utrzymują się całkowicie samodzielnie, wspólnym sumptem jednej rodziny. Wiele rzeczy da się faktycznie wokół własnej nieruchomości zrobić samodzielnie, ale do niektórych przeglądów i napraw potrzebne jest nie tylko doświadczenie, ale również profesjonalny sprzęt, a ostatecznie także uprawnienia czy pozwolenia zawodowe.

Kominiarz Rzeszów z naszego zakładu usług kominiarskich to gwarancja profesjonalnego przygotowania zawodowego oraz doświadczenia, co oczywiście wpływa na jakość i tempo wykonywanych dla Państwa usług. Realizujemy usługi przede wszystkim w Rzeszowie, ale możliwe jest także dojeżdżanie do zainteresowanych klientów bezpośrednio na miejsce przeglądu czy naprawy. Korzystając z fachowego doradztwa, z pewnością podejmą Państwo słuszne decyzje, a wydane pieniądze przełożą się na lepszy komfort życia i bezpieczeństwo.

Usługi kominiarskie Rzeszów – opis ogólny

Najczęściej realizowane przez naszą firmę kominiarską usługi kominiarskie Rzeszów to oczywiście okresowe przeglądy techniczne. Drożność kominów i odpowiedni ciąg w wentylacji, zwłaszcza w zabudowie wielorodzinnej, to spore zmartwienie zwłaszcza przed okresem grzewczym, więc nasi kominiarze upewniają się przede wszystkim, że praca wyciągu czy wywiewki jest prawidłowe.

Niebezpieczeństwa wynikające z nieodpowiedniej wentylacji to m.in.:

  • możliwość zaczadzenia przy niewłaściwej pracy wywietrznika w okresie grzewczym;
  • zaparowywanie szyb i okien w całym mieszkaniu;
  • gromadzenie się wilgoci w zakamarkach mieszkania;
  • występowanie grzybów i pleśni w miejscach najmniej dostępnych, zaciemnionych i pozbawionych szans na jakąkolwiek wentylację;
  • rozwój alergii i innych reakcji uczuleniowych.

Dlatego wybierając nasz doświadczony zakład kominiarski, zyskują Państwo spokój i komfort, jaki daje bezpieczeństwo Państwa oraz Państwa najbliższych i gości. Dobre samopoczucie oraz lepsza jakość powietrza, to nie jedyne korzyści, jakie może zaproponować nasz kominiarz Rzeszów.

OFERTA

Opinia/ekspertyza kominiarska Rzeszów

Jednym z pierwszych i głównych usług, jakie realizujemy na terenie Rzeszowa oraz najbliższych części województwa podkarpackiego, są ekspertyzy kominiarskie. Tego typu opinia kominiarska Rzeszów wystawiana jest przez naszą firmę od wielu lat i w tym czasie obsługiwaliśmy chociażby odbiory budowlane, które muszą być zatwierdzone właściwymi badaniami kontrolnymi oraz protokołami z tychże czynności. Co bardzo ważne, wszystkie tego typu prace odbiorowe i formalne muszą być przeprowadzane przez licencjonowanych i uprawnionych zawodowo pracowników, takich jak nasz kominiarz Rzeszów.

Wykonywanie ekspertyz i wystawianie zaświadczeń oraz opinii nie tylko ma zastosowanie w budownictwie i na rynku nieruchomości, gdzie deweloperzy muszą uzyskać multum niezbędnych pozwoleń na użytkowanie wybudowanej nieruchomości. Także w pośrednictwie obrotu nieruchomościami i na rynku wtórnym mieszkalnictwa ekspertyza kominiarska Rzeszów może mieć wpływ na wysokość oferty składanej za zakup.

Naturalnie wszelkie tego typu ekspertyzy i opinie kominiarskie nie tylko są przez naszą firmę potwierdzane odpowiednimi dokumentami i protokołami z przeprowadzonych pomiarów. Bardzo ważne jest, aby do rzeczonych pomiarów i kontroli wykorzystywać najnowsze urządzenia i techniki pomiarowe, co w naszym zakładzie usług kominiarskich jest gwarantowane.

Czyszczenie kominów Rzeszów

Przy bardzo gęstym zaludnieniu województwa podkarpackiego nieruchomościami prywatnymi i domostwami jednorodzinnymi, konieczne jest uświadamianie ludzi, jak ważne jest zachowanie prawidłowych parametrów ciągu wentylacyjnego i pracy komina. Samodzielnie ogrzewane domy nie zawsze korzystają z wiedzy i doświadczenia, jakie posiada nasz kominiarz Rzeszów i wiele prac konserwacyjnych czy oczyszczających jest przed sezonem wykonywana przez samych domowników.

Zagrożenia wynikające z takiego samodzielnego podejmowania się wcale nieprostego czyszczenia kominów, to nie tylko możliwość zaliczenia bardzo bolesnego upadku z wysokości. Przede wszystkim amator podczas inspekcji takiego komina nie jest w stanie zauważyć pewnych oznak i symptomów problemów technicznych.

Nasz doświadczony pracownik wykonując czyszczenie kominów Rzeszów takie jak czyszczenie komina, jest w stanie przy okazji ocenić stan techniczny i wskazać ewentualne problemy czy miejsca do wykonania napraw. A jeśli okaże się konieczne wykonanie bardziej kompleksowej usługi naprawy komina, nasza firma kominiarska z Rzeszowa również zaproponuje Państwu szereg opłacalnych finansowo rozwiązań.

Przegląd komina/przewodów kominowych Rzeszów

Okresowe przeglądy komina są obowiązkiem, z którego w pierwszej kolejności wywiązują się zarządcy nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej. Właściciele nieruchomości prywatnych i własnościowych domów dość rzadko zamawiają przegląd przewodów kominowych Rzeszów, a niestety w wielu regionach wciąż zdarzają się śmiertelne przypadki w okresie grzewczym, wynikające właśnie z nieprawidłowej konstrukcji komina, złej pracy przewodów kominowych albo po prostu uszkodzenia, które można byłoby wykryć z wyprzedzeniem, gdyby przeglądów dokonywał regularnie uprawniony kominiarz.

Nasz kominiarz Rzeszów nie tylko posiada stosowne uprawnienia zawodowe aby zrobić przegląd komina Rzeszów, ale także wyposażony jest w szerokiego wachlarzu profesjonalną aparaturę, która pomoże mu szybko i skutecznie ocenić stan każdego komina. Pomiar ciągu będzie bardzo dokładny, a za całość usługi, która naturalnie wykonana może być bezpośrednio na miejscu u klienta, wystawiona może być faktura VAT.