Kominiarz Szczecin – usługi kominiarskie

Kominiarz Szczecin

Każdy właściciel lokalu powinien pamiętać o tym, że raz do roku należy przeprowadzić przegląd techniczny swojej nieruchomości, w tym również przegląd kominiarski. Taki przegląd daje poczucie bezpieczeństwa we własnym domu, czy miejscu pracy.

Nasz Zakład Kominiarski oferuje przeglądy kominów i wentylacji wymagane prawem w Polsce. Poza przeglądami, zatrudniony u nas kominiarz Szczecin bez problemu wyczyści Państwa komin, naprawi ciąg i usprawni działanie całej wentylacji. Świadczymy kompleksowe usługi na terenie Szczecina oraz okolic miasta.

Nasi kominiarze posiadają przy sobie zawsze profesjonalny sprzęt, który umożliwia im pracę na wysokościach i doprowadzenie komina do najlepszego stanu. Bez problemu wystawiamy opinie i ekspertyzy kominiarskie, jak również protokoły. Na Państwa życzenie, wystawiamy także faktury VAT. W przypadku większych zamówień na nasze usługi, oferujemy Państwu korzystne warunki cenowe.

Usługi kominiarskie Szczecin – opis ogólny

Świadczone przez nas usługi, to nie tylko przeglądy kominiarskie w Państwa lokalach.

Nasi kominiarze zajmują się również:

  • czyszczeniem kominów i przewodów kominowych,
  • przywracaniem ciągu w kominie,
  • wystawianiem ekspertyz i opinii kominiarskich, które wymagane są niekiedy przez różne instytucje i urzędy,
  • doradztwem,
  • renowacją i naprawą.

Świadczymy również usługi z zakresu pogotowia kominiarskiego. Z naszej pomocy można skorzystać o każdej porze. Zatrudniamy samych licencjonowanych fachowców, dzięki czemu możemy zaoferować usługi kominiarskie Szczecin na najwyższym poziomie.

Dojeżdżamy do naszych klientów i ich lokali. Zajmujemy się zarówno zleceniami indywidualnymi, jak również firmowymi.

OFERTA

Opinia/ekspertyza kominiarska Szczecin

Nikt samodzielnie nie powinien dokonywać oceny stanu wentylacji w swoim mieszkaniu, czy też funkcjonowania komina w domu. Powinna zajmować się tym osoba posiadająca odpowiednią wiedzę, uprawnienia oraz sprzęt. Nasi kominiarze zajmują się profesjonalnie oceną stanu całej instalacji w domach swoich Klientów.

Wystawiona przez nas opinia kominiarska Szczecin jest honorowana przez wszelkie instytucje i urzędy. Z przyjemnością wystawimy dla Państwa również protokół dla właściciela lokalu lub jego zarządcy, w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości, które powinny zostać przez niego niezwłocznie usunięte.

Wystawiona przez nas ekspertyza kominiarska Szczecin może również zostać przedstawiona w sądzie, w razie jakiegokolwiek sporu. W przypadku niewłaściwego działania ciągu, jesteśmy w stanie komin oczyścić na miejscu i dokonać wszelkich niezbędnych napraw. Nasz kominiarz posiada odpowiednią wiedzę, doświadczenie, a przede wszystkim sprzęt, którym w sposób profesjonalny oceni stanę wentylacji, a następnie naprawi wszelkie usterki.

Czyszczenie kominów Szczecin

Wiele mówi się o tym, jak istotna jest sprawna wentylacja w domach i mieszkaniach. W każdym domu, komin powinien zostać sprawdzony przez fachowca przed rozpoczęciem sezonu grzewczego i ewentualnie oczyszczony, jeżeli zachodzi taka potrzeba. Nowoczesne kominy hybrydowe nie wymagają tak częstego oczyszczania, jednakże powinny być kontrolowane co roku.

Oferujemy Państwu czyszczenie kominów Szczecin na najwyższym poziomie, przy użyciu odpowiedniego sprzętu. Nasi kominiarze są ekspertami i żadna, nawet bardzo nowoczesna instalacja nie stanowi dla nich problemu. Oczyszczamy kominy również w fabrykach i większych instytucjach. W takich sytuacjach jesteśmy w stanie zaoferować Państwu atrakcyjne, indywidualne warunki cenowe.

Warto pamiętać o tym, że sprawna wentylacja, to gwarancja nie tylko bezpieczeństwa. Pozbywamy się w ten sposób również nadmiernej wilgoci, która prowadzi ostatecznie do powstawania pleśni i grzyb ów w mieszkaniach.

Przegląd komina/przewodów kominowych Szczecin

Nasz Zakład Kominiarski od wielu lat zajmuje się wykonywaniem obowiązkowych przeglądów technicznych. Zgodnie z polskim prawem, taki przegląd powinien odbyć się w każdym lokalu przynajmniej raz do roku i zostać udokumentowany. W sytuacji nieszczęśliwego wypadku, może okazać się koniecznym, aby przedstawić ubezpieczycielowi dowód wykonania przeglądu technicznego w swoim domu. W innym wypadku, można nie otrzymać odszkodowania.

Nasz kominiarz wykonuje przegląd komina Szczecin i wystawia następnie ekspertyzę lub opinię na temat jego sprawności. Jeżeli komin nie jest sprawny, lub jest zanieczyszczony, kominiarz może od ręki naprawić awarię lub oczyścić komin. Posiadamy profesjonalny sprzęt najwyższej jakości i żaden komin nie jest dla nas nowością. Nasi kominiarze to fachowcy i przegląd przewodów kominowych Szczecin wykonują od wielu lat.

Najlepiej zamówić usługę przeglądu komina i jego ewentualnego czyszczenia jeszcze przed rozpoczęciem sezonu grzewczego. Wówczas można z czystym sumieniem uruchamiać ogrzewanie i spać spokojnie. Większe wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie bardzo pilnują tego, aby taki przegląd techniczny był wykonany pod koniec okresu letniego. Najczęściej zapominają o tym właściciele domków jednorodzinnych. Należy jednak pamiętać o poważnych konsekwencjach, jakie mogą mieć miejsce, jeżeli zapomnimy o corocznym przeglądzie.