Kominiarz Toruń – usługi kominiarskie

Kominiarz Toruń

Warto pamiętać o tym, że przeglądy techniczne są obowiązkiem właściciela każdej nieruchomości. Istotny jest również przegląd kominów i instalacji wentylacyjnych, który należy przeprowadzić raz do roku. Nasz kominiarz Toruń przeprowadzi taki przegląd w Państwa lokalu za pomocą profesjonalnego sprzętu, który wykaże ewentualne nieprawidłowości.

Nasz Zakład Kominiarski świadczy usługi przeglądów technicznych, czyszczenia kominów, jak również wystawia dla Klientów niezbędne protokoły i opinie. Dojeżdżamy do Klientów w dogodnych dla nich porach. Wystawiamy faktury na życzenie. W przypadku większych zleceń, jak dla instytucji, czy wspólnot mieszkaniowych – istnieje możliwość ustalenia z nami indywidualnych warunków finansowych. Jesteśmy rzetelni i solidni, co potwierdzają rzesze naszych zadowolonych Klientów.

Usługi kominiarskie Toruń – opis ogólny

Nasi kominiarze dojeżdżają do Państwa w Toruniu i okolicach. Posiadają wszelkie konieczne kwalifikacje do prac na wysokościach oraz licencje.

Zakres usług naszego Zakładu Kominiarskiego, to przede wszystkim:

  • wykonywanie cyklicznych przeglądów technicznych kominów i ciągów wentylacyjnych,
  • wystawianie opinii i ekspertyz kominiarskich dla różnych instytucji,
  • czyszczenie kominów i przywracanie ciągów wentylacyjnych,
  • diagnostyka i naprawa,
  • doradztwo,
  • pogotowie kominiarskie (w nagłych sytuacjach wykonujemy naprawy na życzenie Klienta).

Nasze usługi kominiarskie Toruń to gwarancja solidności i profesjonalizmu. Dbamy o to, aby każdy nasz Klient był zadowolony z wykonanych napraw oraz przeglądów. Wiemy doskonale, jak duża odpowiedzialność ciąży na naszych pracownikach, dlatego zatrudniamy jedynie prawdziwych profesjonalistów, dla których nawet bardzo nowoczesne instalacje nie są tajemnicą.

OFERTA

Opinia/ekspertyza kominiarska Toruń

Tylko profesjonalny kominiarz jest w stanie dokonać oceny funkcjonowania całej instalacji. W razie potrzeby, wystawiona przez nas opinia kominiarska Toruń będzie honorowana przez wszelkie urzędy, instytucje, jak i ubezpieczycieli. Kiedy zdarza się nieszczęśliwy wypadek, taka opinia jest niezbędna dla uzyskania świadczenia.

Nasza ekspertyza kominiarska Toruń może być Państwu niezbędna również wtedy, kiedy nie jesteście właścicielami lokalu. Posiadając ją, można wystąpić do właściciela o dokonanie niezbędnych prac naprawczych lub o obniżenie kosztów najmu lokalu. Należy pamiętać, że niesprawna instalacja zawsze obciąża właściciela i to on powinien o nią dbać.

Jeżeli nasz kominiarz stwierdzi jakiekolwiek problemy z ciągiem wentylacyjnym lub samym kominem, jest w stanie wykonać prace naprawcze od ręki lub umówić się z Klientem w dogodnym dla niego czasie.

Czyszczenie kominów Toruń

Wydaje się, że nowoczesne kominy nie wymagają cyklicznego oczyszczania. Trzeba pamiętać jednak o tym, że żaden system nie jest niezawodny. Poza tym, niewłaściwy montaż lub prace renowacyjne mogą powodować, że instalacja nie działa właściwie. Warto więc co roku, przed rozpoczęciem sezonu grzewczego wykonać czyszczenie kominów Toruń w swoim domu.

Nasi kominiarze posiadają odpowiedni sprzęt, który umożliwia im czyszczenie kominów różnego rodzaju. Każdy z nich może pracować na wysokościach i posiada odpowiednie kwalifikacje. Takie czyszczenie kominów Toruń może zostać przeprowadzone od ręki, lub w innym terminie.

Należy pamiętać o tym, że sprawność całej instalacji zależy od tego, w jakim znajduje się ona stanie. Jeżeli dojdzie do nieszczęśliwego wypadku w lokalu, właściciel nie uzyska odszkodowania od ubezpieczyciela, jeżeli nie potwierdzi konserwacji i czyszczenia swojego komina co roku. Warto więc skorzystać z naszych usług w okresie jesiennym.

Przegląd komina/przewodów kominowych Toruń

Przeglądy techniczne nieruchomości powinny być przeprowadzane cyklicznie, co roku. Pamiętają o tym wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, jak również większe firmy i instytucje. Często jednak właściciele jednorodzinnych domków nie wykonują przeglądów technicznych w swoich domach.

Przegląd komina Toruń jest niezbędny, aby mieć pewność, że cała instalacja działa właściwie. Nie powinno się ogrzewać domu, który nie ma sprawnego komina. Jest to gwarancja bezpieczeństwa.

Nasi kominiarze wykonają przegląd kominów kominowych Toruń w Państwa domu od ręki. W razie potrzeby, wykonają oni również prace naprawcze lub czyszczenie komina.
Niesprawna instalacja to nie tylko niebezpieczeństwo z uwagi na funkcjonujące ogrzewanie lub gaz w domu. To także kłopoty z nadmierną wilgotnością powietrza, co prowadzi do pleśni i grzybów na ścianach, bardzo niebezpiecznych dla naszego zdrowia. Takie problemy często pojawiają się w pomieszczeniach z niesprawną wentylacją.

Nasza firma wykonuje od lat przeglądy kominiarskie w Toruniu i okolicach i cieszy się odpowiednią renomą. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, jak również najlepszymi fachowcami. Po dokonanym przeglądzie, wystawimy dla Państwa odpowiedni protokół potwierdzający nasze prace. Na życzenie Klienta, wystawiamy również faktury.

Współpracujemy z wieloma instytucjami i firmami w województwie kujawsko-pomorskim, które są zadowolone ze współpracy z nami.