Kominiarz Wrocław – usługi kominiarskie

Kominiarz Wrocław

Większość firm świadczących usługi kominiarskie ogranicza się tylko i wyłącznie do przeglądów kominiarskich. Każdy zainteresowany klient oczekuje jednak, że wybierając konkretny zakład usług kominiarskich, będzie mógł liczyć na w pełni kompleksową i profesjonalną obsługę od A do Z. Właśnie tak szeroki zakres wsparcia, doradztwa i usług gwarantuje nasz kominiarz Wrocław.

Korzystając z pomocy naszego profesjonalnie przygotowanego pracownika, mają Państwo pewność, że ustalony z nim termin spotkania czy wykonania prac będzie realny i faktycznie uda się zamknąć całe zlecenie w oczekiwanym przez Państwa terminie. Oczywiście kominiarz Wrocław z naszej firmy wystawi za wykonane prace fakturę VAT, a jeśli zlecenie uwzględniało przygotowanie ekspertyzy czy opinii – klient może liczyć na cały pakiet dokumentów pokontrolnych, protokołów z czynności czy wyniki pomiarów. Przy zleceniach cyklicznych lub masowych przeglądach stanu technicznego możliwe jest negocjowanie warunków handlowych, a nasi pracownicy są mobilni i mogą dojechać na wskazany adres.

Usługi kominiarskie Wrocław – opis ogólny

Najczęściej nasi kominiarze wzywani są do przeglądów drożności przewodów kominowych, rzadziej do samego czyszczenia kominów. To, co jednak za każdym razem, bez względu na charakter wykonywanej pracy, gwarantuje najwyższy poziom satysfakcji klienta i sprawia, że nasze usługi kominiarskie Wrocław są chętnie polecane przez poprzednich odbiorców, to przede wszystkim:

  • doświadczenie zawodowe – szczególnie przydatne w wykonywaniu ekspertyz czy opinii, a także badaniu stanu technicznego bardziej skomplikowanych układów wentylacyjnych;
  • uprawnienia do wykonywania zawodu kominiarz, które są kluczowe dla spełnienia wszystkich formalno-prawnych wymogów względem dokumentacji przygotowanej przez taki zakład kominiarski;
  • umiejętności praktyczne, dzięki którym spora część drobnych usterek czy nieprawidłowości może zostać usunięta na miejscu przez samego kominiarza;
    profesjonalne wyposażenie, czyli nowoczesny sprzęt i aparatura pomiarowa, dzięki której odczyty drożności przewodów kominowych nie tylko są bezbłędne, ale także bardzo szybkie i proste w
    obsłudze;
  • mobilność naszych pracowników, dzięki której zamówione przez Państwa usługi kominiarskie Wrocław mogą być wykonane szybko i bezpośrednio na miejscu.

OFERTA

Opinia/ekspertyza kominiarska Wrocław

Nasza firma kominiarska bardzo często wykonuje ekspertyzy na miejscu inwestycji budowlanych. Dokumentacja odbiorowa w zakresie drożności przewodów kominowych czy ich prawidłowej konstrukcji musi być przygotowana profesjonalnie, aby budynki mieszkalne czy komercyjne zostały udostępnione i oddane do użytkowania. Nasz zakład kominiarski nie tylko wykonuje takie usługi jak ekspertyza kominiarska Wrocław, ale w przypadku jakichkolwiek odstępstw od normy jest w stanie doradzić i pomóc w znalezieniu idealnego rozwiązania.

Oczywiście nowoczesne budownictwo to coraz częściej bardzo innowacyjne wyciągi hybrydowe i całe układy wentylacji mechanicznej, które bardzo łatwo utrzymać w dobrej kondycji i konserwować. Rzadko zdarza się więc, aby opinia kominiarska Wrocław wydana o nieruchomościach z nowego budownictwa, była w jakikolwiek sposób krzywdząca dla projektanta, kosztowna dla wykonawcy lub problematyczna dla samego inwestora.

Często zdarza się jednak, że opinia kominiarska Wrocław wystawiana jest przez naszego kominiarza na indywidualne zlecenie, najczęściej w odniesieniu do domów jednorodzinnych lub gospodarstw rolnych. Tam stan techniczny kominów czy przewodów wentylacyjnych bardzo często pozostawia wiele do życzenia i tylko obiektywna, poparta latami doświadczenia oraz odpowiednim sprzętem opinia, jest w stanie nakierować właścicieli domu na odpowiednie decyzje.

Czyszczenie kominów Wrocław

Właściciele domów prywatnych teoretycznie powinni wyjątkowo troszczyć się o stan kominów w swoich nieruchomościach. Wszystko dlatego, że niedrożny komin to nie tylko dużo mniejszy ciąg i w efekcie gorsza praca kominka oraz niskie ogrzewanie samego domu. Nawet jeśli komin nie służy do ogrzewania domu w trakcie sezonu grzewczego, a jest bardziej elementem dekoracyjnym i wykończeniowym dla kominka na drewno, czyszczenie kominów Wrocław powinno odbywać się regularnie i bardzo dokładnie.

Słaby ciąg w kominie to nie jedyny problem, który może rozwiązać czyszczenie kominów Wrocław. Najważniejsze to utrzymanie odpowiedniej jakości powietrza w domu oraz zachowanie wentylacji, dzięki której w domu nie utrzymuje się chociażby nadmiar wilgoci. Jeśli w domu nie ma wentylacji, a dodatkowo nie otwiera się zbyt często okien, problemy z pleśnią, grzybami i w efekcie alergiami czy uczuleniami domowników, staja się normą. Dlatego aby uniknąć tych negatywnych skutków, warto korzystać po sezonie i przed sezonem z czyszczenia kominów, a najlepiej oddać to zadanie w ręce profesjonalnie przygotowanych do tego celu kominiarzy z naszego wrocławskiego zakładu.

Przegląd komina/przewodów kominowych Wrocław

W trakcie przeglądu komina zauważyć można bardzo wiele istotnych szczegółów konstrukcyjnych i nie tylko, które doświadczonemu kominiarzowi powiedzą bardzo wiele o zagrożeniach i samej pracy komina. Taki przegląd komina Wrocław powinien odbywać się przede wszystkim przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, ale w prywatnych nieruchomościach niestety nie jest to normą. Najczęściej i regularnie na przegląd przewodów kominowych Wrocław umawiają się z naszymi kominiarzami zarządcy i administratorzy nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej. Mają oni bowiem świadomość zagrożeń nie tylko finansowych i prawnych wynikających z niedopilnowania obowiązków regularnych przeglądów stanu technicznego tych elementów układów wentylacyjnych.